szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

ikeaZBĄSZYŃ. Podczas spotkania kończącego III semestr nauki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku podziękowano firmie IKEA Industry w Zbąszynku za wsparcie.

     Na ręce przedstawicielki firmy, pani Hanny Kramskiej, podziękowania za współpracę w ramach dwóch kilkumiesięcznych projektów złożyła kierowniczka Biblioteki Publicznej Anita Rucioch-Gołek oraz Zarząd UTW.

     Firma IKEA Industry w ubiegłym roku wsparła dwa projekty organizowane w zbąszyńskiej bibliotece. Oba znalazły szeroki krąg odbiorców wśród mieszkańców gminy. Ich głównymi adresatami są dzieci i seniorzy (ściślej mówiąc: osoby w wieku 50+). Pierwszy projekt składa się w dwóch niezależnych cykli spotkań.

To comiesięczne popołudniowe spotkania „Bajki na kliszy” dla dzieci i rodziców oraz „Klub Filmowy”, którego odbiorcami są dorośli, głównie słuchacze UTW. Projekt otrzymał finansowe wsparcie, które przeznaczono na zakup profesjonalnego nagłośnienia do sali multimedialnej biblioteki. Dzięki temu oglądanie filmów, nie tylko w ramach Klubu Filmowego, a także w ramach cyklicznej imprezy dla dzieci „Kino w bibliotece” w czasie ferii zimowych czy wakacji stało się prawdziwą przyjemnością. Po projekcji filmów dla starszych widzów odbywają się ciekawe dyskusje.

     Drugim projektem, który wsparła IKEA, jest kurs obsługi tabletów „Przyjazny android”. To cykl ośmiu spotkań, całkowicie bezpłatnych, prowadzonych przez pracownice biblioteki dla seniorów. Kurs kierowany jest także dla osób pracujących, które nie poznały jeszcze wszystkich możliwości swoich tabletów czy smartfonów. Aktualnie odbywa się trzecia edycja kursu, a zainteresowanych szkoleniem jest tyle osób, że ostatnia edycja przewidziana jest na czas po letnich wakacjach.

(arg)