szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

dsc01093ZBĄSZYŃ. Wolontariusze gimnazjum podejmują kolejną inicjatywę społeczną skierowana do swoich rówieśników, młodszych kolegów i koleżanek oraz mieszkańców okolicy.

Grupa uczniów pod opieką Marii Leśnik i Hanny Matyaszczyk wybrała jeden z trzech zaproponowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej tematów – „Kronika sportowa”, czyli jak przywrócić do życia dawne gry i zabawy?

W czwartek w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty z młodzieżą przeprowadzone przez trenera CEO Mateusza Koniecznego, podczas których uczniowie mogli wypracować plan działań. Wspólnie opracowali narzędzia do przeprowadzenia wywiadu na temat: „Jak spędzam wolny czas?”, który przeprowadzili z kolegami i swoimi nauczycielami, zastanowili się, w jaki sposób pozyskać sojuszników oraz wypromować projekt. Niezwykle pomocny okazał się Wojciech Winiarz ze Zbąszyńskiej Telewizji Kablowej, który nie tylko udzielił cenny wskazówek, ale przede wszystkim pomagał w nagraniu materiału filmowego.

Podczas spotkania młodzież, wykorzystując aktywne metody pracy poznała swoje mocne strony, które warto wykorzystać w różnorodnych działaniach oraz sposoby pozyskiwania informacji (wywiad, flagi, pocztówka), jak również zasady dobrej współpracy.