szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

dsc 0061W niedzielę 18 marca. w Kosieczynie, tradycyjnie przed Wielkanocą, odbyła się już XIII edycja „Jarmarku z Jajem”. W imprezie udział wzięły reprezentacje  Kół Gospodyń Wiejskich z Regionu Kozła. Gminę Babimost reprezentowały przedstawicielki KGW z Nowego Kramska i Podmokli Małych, Gminę Zbąszynek reprezentowały Chlastawa, Dąbrówka Wlkp. i Kosieczyn, natomiast Gminę Zbąszyń – Stefanowo.

Na pięknie udekorowanych stołach można było dostrzec tradycyjne wielkanocne ciasta, babki, potrawy mięsne, baranki oraz ozdoby wielkanocne.  Jury złożone z przedstawicieli różnych gmin oceniało zarówno nakrycie stołów, prezentację babek wielkanocnych oraz 6 konkurencji sprawnościowo – losowych. W roli prowadzących wystąpili: Sołtys Kosieczyna Maria Dobry przebrana za kurę oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku Jan Mazur- w stroju koguta. W zastępstwie burmistrza W. Czyczerskiego wszystkich przybyłych na Jarmark powitał Zastępca Burmistrza Jan Makarewicz.

 

Reprezentacje wsi rywalizowały w 6 konkurencjach: układanie rymowanki, rzut jajkiem do kosza, robienie wydmuszki, jajko szczęścia,  jajeczne LOTTO i  slalom z jajkiem. W końcowej klasyfikacji okazało się, że zaledwie przewagą 2 punktów zwyciężyło KGW Stefanowo, drugie miejsce przypadło KGW Chlastawa (które wystąpiło po raz pierwszy w Jarmarku) , a na trzecim miejscu uplasowało się KGW Dąbrówka Wlkp. Miejsca od IV do VI zajęły : KGW z Kosieczyna, Podmokli Małych i Nowego Kramska. Za najpiękniej udekorowany stół wielkanocny jury uznało stół reprezentacji z Chlastawy, a najsmaczniejszą babkę wielkanocną przygotowały Panie Dąbrówki Wlkp.

Na zakończenie Jarmarku uczestnicy i goście mieli okazję do degustacji przygotowanych potraw. Były naprawdę smaczne i cieszyły oczy.