szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć 

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła (LGDRK)
informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania
19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” 
objętego PROW 2014-2020: 

Termin składania wniosków:  15.01.2018 - 31.01.2018 r.

Zakres tematyczny operacji:

Wspieranie rozwoju infrastruktury kulturalnej (nabór nr 1/2018)

 

Rozwój ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej (nabór nr 2/2018)

Rozwijanie działalności gospodarczej (nabór nr 3/2018)

ZBĄSZYŃ. 43. edycja Biesiady Koźlarskiej - poświęcona Antoninie Woźnej – jest już za nami. Znamy wyniki dwóch konkursów, jakie się w ramach Biesiady odbyły, plastycznego i Młodego Muzyka Ludowego.

Jury konkursu Młodego Muzyka Ludowego w składzie: Henryk Skotarczyk – dawniej nauczyciel PSM w Zbąszyniu, prof. Zbigniew Przerembski - Instytut Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego, znawca dud i kozła, Sławomir Pawliński – Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu przyznało nagrody:

 

Kozioł i sierszenki do 14 lat
Grand Prix Burmistrza Zbąszynia – Justyna Trześniewska
I miejsce – Łukasz Molenda
I miejsce – Łukasz Piątek
II miejsce – Martyna Kostera
III miejsce – Piotr Bimek
III miejsce - Oliwier Niemiec
Wyróżnienie – Arkadiusz Drozda
Kapela koźlarska do 14 lat
I miejsce – Łukasz Piątek, Justyna Trześniewska
II miejsce - Piotr Bimek, Julita Jędrzejczak, Kornelia Kleszka
II miejsce – Oliwier Niemiec, Laura Spychała
III miejsce – Martyna Kostera, Adrian Drozda
Kapela koźlarskaod 15 do 18 lat 
I miejsce – Łukasz Molenda, Małgorzata Molenda 
II miejsce – Olga Lauba, Bartosz Kluj, Maksymilian Chwałkowski 
II miejsce – Natalia Śliwa, Robert Bielaszewski
Wyróżnienie - Filip Poniedziałek, Martyna Kostera, Kacper Poniedziałek 
Kapela od 19 do 25 lat
I miejsce – Weronika Kokocińska, Marta Kokocińska, Andżelika Drozda 
Solista na koźle od 15 do 18 lat
I miejsce – Olga Lauba
II miejsce – Natalia Śliwa
III miejsce – Filip Poniedziałek 
Solista na koźle od 19 do 25 lat
I miejsce – Weronika Kokocińska
I miejsce - Andżelika Drozda
Klarnet Es do 14 lat
I miejsce – Kornelia Kleszka
II miejsce – Hubert Wittke
II miejsce – Łukasz Molenda
III miejsce – Weronika Śliwa
Klarnet Es od 15 lat
II miejsce – Maksymilian Chwałkowski
Wyróżnienie – Kacper Poniedziałek 
Skrzypce, mazanki  do 14 lat
I miejsce – Karolina Łochowicz
II miejsce – Laura Spychała
III miejsce – Wiktoria Silska
Wyróżnienie – Gracjan Karwan, Julita Jędrzejczak
Skrzypce, mazanki od 15 lat
I miejsce – Bartosz Kluj
II miejsce – Kinga Grychta
II miejsce – Marta Kokocińska
III miejsce – Robert Bielaszewski
III miejsce – Małgorzata Molenda
Śpiewacy Ludowi do 15 lat
I miejsce – Karolina Łochowicz
I miejsce – Kamila Kostera
II miejsce – Martyna Kostera
III miejsce – Adrian Drozda
III miejsce – Hubert Wittke
Wyróżnienie – Martyna Mania, Zuzanna Młynarczak
Śpiewacy Ludowi od 16 lat
I miejsce - Natalia Śliwa
III miejsce – Martyna Chlebowska
Nagroda Mistrz i uczeń
Jan Prządka i Łukasz Piątek
Za udział dla najmłodszych i odwagę na scenie:
- Zofia Obst
- Habiba Awad
- Anna Brudło
- Julia Brudło
Nagroda Leonarda Śliwy 
 - Karolina Łochowicz

Konkurs plastyczny na rysunek o weselu w Regionie Kozła:

(organizator Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła)

KATEGORIA KLASY I-III

wyróżnienia:

- Tomasz Brambor ( Zespół Szkolno- Przedszkolny w Przyprostyni)

- Agata Przybyła (Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Siedlcu)

- Maja Brychcy ( Zespół Szkolno- Przedszkolny w Chrośnicy)

- Magdalena Jankowiak ( Zespół Szkolno- Przedszkolny w Przyprostyni)

3 miejsce- Natasza Kaczmarek ( Zespół Szkolno- Przedszkolny w Zbąszyniu)

2 miejsce- Gabriela Sołtysik ( Szkoła Podstawowa w Łomnicy)

1 miejsce - Hanna Kotlarska ( Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Siedlcu)

KATEGORIA KLASY IV-VI

wyróżnienia:

- Jędrzej Łuszcz ( Zespół Szkolno- Przedszkolny w Zbąszyniu)

- Alicja Nowak ( Zespół Szkolno- Przedszkolny w Zbąszyniu)

- Klaudia Olejniczak ( Zespół Szkolno- Przedszkolny w Zbąszyniu)

3 miejsce- Roksana Śmiałek ( Zespół Szkolno- Przedszkolny w Przyprostyni)

2 miejsce - Patrycja Olech ( Zespół Szkolno- Przedszkolny w Zbąszyniu)

1 miejsce - Karolina Łochowicz ( Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp.)

KATEGORIA KLASY GIMNAZJALNE W TYM KLASA VII

wyróżnienia:

- Weronika Brambor ( Zespół Szkolno- Przedszkolny w Chrośnicy)

- Agnieszka Bok ( Zespół Szkolno- Przedszkolny w Chrośnicy)

- Zuzanna Panek ( Zespół Szkolno- Przedszkolny w Chrośnicy)

- Nikola Dzioch ( Zespół Szkolno- Przedszkolny w Zbąszyniu)

3 miejsce- Amelia Woźna ( Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Strzyżewie)

2 miejsce- Aneta Tratwal ( Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Zbąszynku)

1 miejsce - Julia Światłowska ( Zespół Szkolno- Przedszkolny w Chrośnicy)

Nasze gratulacje!