szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

IMG 1186Słuchaczki i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zbąszyniu uroczyście zainaugurowali po raz 9. rok akademicki. Wydarzenie miało miejsce 10 października 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu. Wszystkich studentów i zaproszonych gości powitała prezeska stowarzyszenia UTW w Zbąszyniu, pani Małgorzata Przybylska.

Specjalnie zaproszonym gościem był Burmistrz Zbąszynia, pan Tomasz Kurasiński, który wygłosił specjalnie na tę okoliczność przygotowany wykład dotyczący największych inwestycji w Gminie Zbąszyń, a także przedstawił plany dotyczące tych najbardziej atrakcyjnych, które realizować będzie nasza gmina w najbliższym czasie. Najwięcej uwagi Burmistrz Zbąszynia poświęcił projektowi rewitalizacji zbąszyńskiego parku – i ta część wykładu wzbudziła największe zainteresowanie słuchaczek i słuchaczy.

 

Inauguracji nowego roku akademickiego towarzyszył przepiękny koncert akordeonowy w wykonaniu młodych muzyków pod opieką artystyczną pana Tomasza Milera. Oktet akordeonowy z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu tworzą uczniowie i absolwenci klasy akordeonu, którzy od 7 lat pracują pod jego opieką tego nauczyciela. W tym okresie wystąpili w około 75 koncertach. Brali udział w licznych festiwalach muzycznych i akordeonowych: w Choszcznie - 2018 i 2019 r., w Jankowicach k. Poznania - czerwiec 2018 r., w Koszalinie - wrzesień 2019 r. i w Mławie - styczeń 2022 r. Swoje umiejętności wykonawcze rozwijali podczas warsztatów muzyki kameralnej w Malborku, Koszalinie, Choszcznie i Nowotomyskiej Szkole Muzycznej. Tegoroczne i zarazem największe osiągnięcia artystyczne zespołu to II Nagroda w V Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Solcu Kujawskim – maj 2023 r. oraz zajęcie I Miejsca na LUBELSKIM KONKURSIE AKORDEONOWYM przeprowadzonym 17 czerwca w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego.

Koncert akordeonowy zachwycił słuchaczy - były owacje na stojąco i oczywiście gorące prośby o bis. Zespół zaprezentował różnorodny, bogaty repertuar – od nostalgicznych, poetyckich kompozycji, poprzez ogniste tanga aż do klasyki polskiej muzyki rozrywkowej.

Po tak udanej inauguracji można spodziewać się bardzo udanego roku akademickiego. Z pewnością każdy znajdzie w ofercie UTW w Zbąszyniu coś dla siebie.

(tekst: Anita Rucioch-Gołek i Tomasz Miler, zdjęcia: arg)