szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

IMG 923427 kwietnia Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Zbąszynia była gospodarzem XIX Powiatowego Turnieju Rowerowego dla uczniów szkół powiatu nowotomyskiego, który jest konkursem eliminacyjnym do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wspólnie z OSP w Zbąszyniu oraz z Gminą Zbąszyń gościliśmy szkoły z całego powiatu w Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego i remizie strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszyniu. Turniej co roku organizuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu oraz Powiat Nowotomyski.

Od kilkunastu lat Policja wraz Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego i innymi partnerami, jest współorganizatorem Ogólnopolskiego Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Zawody składały się z dwóch części – testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego i sprawnościowej jazdy rowerem, a w kategorii szkół ponadpodstawowych, w których bezkonkurencyjna okazała się szkoła z Trzcianki, sprawdzano także umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

 

Nasza placówka jako jedyna z gminy reprezentowała Zbąszyń i jak się okazało – z sukcesem. Dwie nasze drużyny wygrały turniej i będą reprezentować powiat nowotomyski w eliminacjach wojewódzkich! Opiekunką naszych uczniów jest pani Magdalena Lehmann, nauczycielka techniki i edukacji dla bezpieczeństwa, która profesjonalnie przygotowała uczniów do udziału w zawodach.

Finał Wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbędzie się dla uczniów szkół podstawowych 16 maja 2023 rok w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie.

Dziękujemy:

Burmistrzowi Zbąszynia, panu Tomaszowi Kurasińskiemu, za obecność, wsparcie organizacyjne i wieloletni patronat nad turniejem BRD.

OSP w Zbąszyniu za współpracę przy organizacji turnieju.

 

(tekst i zdjęcia: Anita Rucioch-Gołek, dyrektorka SP w Zbąszyniu)