szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

DSC 0687Tradycyjny Rodzinny Rajd Regionu Kozła zaplanowany pierwotnie na dzień 26 września odbył się ostatecznie w dniu 3 października. Przyczyną przełożenia terminu była niekorzystana aura pogodowa, intensywne opady deszczu w poprzednią sobotę zatrzymały uczestników rajdu w domach. Natomiast tydzień później mieliśmy piękne okno pogodowe, bardzo ciepły, słoneczny dzień, przypominający ostatnie tchnienie lata. Na trasie rajdu tym razem nieco skróconego stanęło prawie 40 osób, część zgłosiła się na linii startu obok zabytkowego kościółka w Kosieczynie, reszta oczekiwała na skansenie w Podmoklach Małych. W rajdzie wzięli udział przedstawiciele wielu pokoleń, od małoletnich poprzez młodzież do seniorów, których było najwięcej.

Trasa sobotniej eskapady przebiegała nowymi szlakami rowerowymi zbudowanymi w Regionie Kozła w ciągu ostatniego roku. Te nowe odcinki to szlak od Kosieczyna do Podmokli Małych i od Kolesina do Wojnowa i dalej w stronę Kargowy. Podczas przejazdu zaplanowano jeden postój w Nowym Kramsku, gdzie uczestników zaproszono na posiłek przygotowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

 

Podczas tej przerwy była okazja do sprawdzenia wiedzy rajdowiczów na temat Regionu Kozła. Do konkursu zgłosiło się pięć osób, które odpowiadały na wybrane z listy pytania. Najwięcej punktów zdobyła jedna z młodszych uczestniczek Ola Kuc z Babimostu, której przypadła I nagroda, którą był nowo wydany album – Wielka Księga Regionu Kozła. Drugie miejsce przypadło p. Krystynie Kucharczuk z Kosieczyna, a trzecie p. Wojciechowi Jakubiakowi z Babimostu.

Zakończenie rajdu odbyło się nad Jeziorem Wojnowskim, w miejscu przeznaczonym dla wypoczywających , pod wiatą ustawioną przez samorząd kargowski. Tutaj wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu i pożegnano cyklistów, którzy rozjechali się do swoich siedzib.

Opr. Sz. S.