szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

DSC02875Szkolna Grupa Wolontariatu zaprosiła uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej im Arkadego Fiedlera do przyłączenia się do Ogólnopolskiego Dnia Wiatraczka dla słonych dzieci, tym samym wyrażenia solidarność z chorymi na mukowiscydozę w całej Europie i na świecie. Organizatorem trzeciego polskiego Dnia Wiatraczka jest Fundacja Oddech Życia oraz portal Oddech Życia – społecznościowa platforma chorych na mukowiscydozę.

         W ramach akcji szkolnej działo się wiele dobrych rzeczy:

  • I – III – dzieci kolorowały wiatraczkowe kolorowanki,
  • IV – VIII– na lekcjach plastyki pod opieką p. Grażyny Hoffmann Szczygielskiej uczniowie przygotowali papierowe wiatraczki,
  • zrobiliśmy klasowe zdjęcia z wiatraczkiem,
  • Natalia i Wiktoria z VII a zebrały podstawowe informacje o akcji na tablicy informacyjnej przy wejściem do szkoły,
  • w szkolnej czytelni Izabela Kałuska poprowadziła spotkanie edukacyjne dla wolontariuszy, przybliżając podstawowe wiadomości o chorobie, opierając swój wykład na prezentacji multimedialnej.

O wystrój sali na spotkanie zadbały dziewczynki z klasy VI c, nie zabrakło również czekoladowanych muffinek upieczonych przez Agatę Tomiak   z kl. VI f.

Wiatraczkowy dzień, czyli święto całej społeczności szkolnej rozpoczął się z samego ranka. W drodze do przedszkola odwiedził nas Leon z mamą, Chłopca przywitała p. dyrektor Anita Rucioch Gołek, która towarzyszyła chłopcu w szkolnej wędrówce. Spacer po korytarzach w towarzystwie wujka Kamila z VII a, wśród starszych koleżanek i kolegów machających wesoło wiatraczkami i dzieci młodszych machającymi kolorowymi rysunkami był zapewne dużym przeżyciem dla chłopca. Dzieci wesoło pozdrawiały małego zucha oklaskami, machały do niego, obdarowywały drobnymi serdecznościami i uśmiechem.

A potem od 9.50 w czytelni szkolnej mama Leona Patrycja Nowak opowiadała wolontariuszkom o historii choroby synka, jego pierwszych dniach życia przedszkolu, o codziennym z życiu, specjalnej diecie, sposobie pielęgnacji w trudniejszym czasie choroby. Zdrowym dzieciom trudno często zrozumieć, że to co dla nich jest proste   i oczywiste, dla Leona wiąże się z dużym wysiłkiem. zakazane.

Koordynatorki akcji szkolnej – Anna Lorenc, Wiktoria Janowska -kl. VI c, wraz z opiekunką Marią Leśnik dziękują wszystkim uczniom kl. I-VIII, ich wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły za wspólne działania, które sprawiały wszystkim ogromną radość, a spływające po policzkach łzy świadczą o wrażliwości młodych ludzi.

A najważniejsze, Leon i mama Patrycja i wszystkie dzieci chore na mukowiscydozę jesteśmy z Wami i całym sercem wspieramy.

"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu – najważniejsze widzi się sercem”

Antoine de Saint-Exupéry