szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

received 1096656347075402Grupa koźlarzy Stowarzyszenia Muzyków Ludowych w Zbąszyniu brała udział w 50. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. W zakończonej ogólnopolskiej rywalizacji nasi muzycy ludowi przywieźli do Zbąszynia trzy srebne medale:

w kategorii kapel

II miejsce i nagrodę zdobyła Kapela Kozła Białego z Przyprostyni w składzie: Adam Kaiser-kozioł biały weselny i Jacek Pawłowski-skrzypce.

w kategorii "duży-mały"

II miejsce i nagrodę uzyskał Jan S. Prządka z uczniami ze Zbąszynia, rodzeństwem Łukasz Molenda - kozioł biały weselny i Małgorzata Molenda - skrzypce,

w kategorii solistów instrumentalistów:

II miejsce i nagrodę zdobył Jan S. Prządka grający na koźle czarnym ślubnym.

Druga kapela, która reprezentowała Gminę Zbąszyń z powodzeniem zaprezentowała się na scenie w składzie Daniel Molenda - kozioł czarny ślubny tym razem musiała zadowolić się dużymi brawami za swój występ.

W sobotę na Jarmarku Budowniczych Instrumentów Ludowych po raz pierwszy wystawiał swoje prace Stanisław Mai z "Pracowni Mai Rękodzieło".

Muzycy ludowi dodatkowo wzięli udział w organizowanych przez organizatora festiwalu prezentacjach i koncertach występując na scenach i ulicach Kazimierza Dolnego n/Wisłą prezentując tradycyjne instrumenty i muzykę koźlarską oraz przyśpiewki ludowe naszej Gminy.

Wszyscy uczestnicy dokonali nagrań dla Polskiego Radia.

                                               SML Zbąszyń

                                              Jan S. Prządka