szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

Tradycyjnie w styczniu Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Strzyżewie organizuje występy jasełkowe pod nazwą „Kolędziołek” , w których główną rolę grają uczniowie – członkowie teatru „Powsinogi”. Tegoroczny występ, który odbył się 16 stycznia przyciągnął do sali wiejskiej w Strzyżewie rekordową liczbę widzów ze wsi i okolicy Zbąszynia ( około 200 osób).

Zebranych powitał dyrektor Jarosław Olszewicz, który stwierdził, że występy uczniów tej szkoły mają już tak dużą renomę, że przyciągają coraz więcej widzów, a także wiele znaczących osób reprezentujących władze samorządowe  miasta i gminy oraz powiatu. Wśród obecnych na sali byli : burmistrz Zbąszynia – Tomasz Kurasiński, starosta powiatu nowotomyskiego – Andrzej Wilkoński, przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszyniu Marek Furman, radni, przedstawiciele miejscowych mediów. Słowa podziękowania skierował również do prezesa Lokalnej Grupy Działania Regionu Kozła Witolda Silskiego, która była współorganizatorem imprezy . Występy młodych  aktorów z teatrzyku „Powsinogi” , kierowanego przez p. Wandę Kalińską oczarowały zgromadzonych, zarówno ich umiejętnościami, dobrą dykcją, a także starannie przygotowanymi strojami i scenografią. Jasełka w wykonaniu strzyżewskich uczniów miały swoją dużą dynamikę wspomaganą muzyką i śpiewem kolęd w tracie przedstawienia. Na zakończenie publiczność  biła brawo na stojąco, a prowadząca teatrzyk otrzymała stosy kwiatów i upominków dla całego zespołu.

Kolejnym punktem programu tego wieczora było wspólne śpiewanie kolęd z towarzyszeniem kapeli koźlarskiej prowadzonej przez nauczyciela Szkoły Muzycznej w Zbąszyniu - Jana Prządkę, który grał tym razem na skrzypcach. W skład tej kapeli wchodzili: Jacek Marchwicki – kozioł, Agata Szulc – skrzypce, Mikołaj Taberski – klarnet Es. Tę część wieczoru prowadził Konrad Maciejewski, który komentował wydarzenia z narodzin Jezusa i zachęcał do odśpiewania kolejnych kolęd.

Wieczór zakończył się wspólnym poczęstunkiem z kawą i domowymi wypiekami, a obecni długo jeszcze komentowali wrażenia przeżywane podczas strzyżewskiego „Kolędziołka”.

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w dziale „Fotki z Regionu Kozła”.