szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

ZBĄSZYNEK. W sobotę, 21 maja, w Dąbrówce Wlkp. odbył się Wielki Strażacki Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Zbąszynka.

Organizatorzy zaprosili do oglądania zmagań dzielnych strażaków z OSP, ale tym w nieco innej roli niż w strażackim uniformie, roboczym lub galowym. Bo na boisku piłkarskim, ubranych w stroje sportowe, strzelających gole i broniących swych bramek.

- To dobrze, że strażacy mają chęć integrować się w sportowy sposób. Duch rywalizacji przerodzi się potem w ducha współpracy przy wspólnych akcjach. Strażacy, mimo że spotykają się nieraz na wyjazdach alarmowych, na boisku mogą o wiele lepiej się poznać - uznał Wojciech Wittke, prezes gminny OSP w Zbąszynku, który dał sygnał do organizacji mistrzostw. - Organizujemy w Dąbrówce turnieje różnych środowisk, ostatnio był turniej halowy ulic Dąbrówki, wcześniej graliśmy także w siatkę – wspomina organizator turnieju, Marek Miśkiewicz.

Gościnnie, oprócz straży z terenu gminy Zbąszynek, zgłosiły się tak odległe jednostki, jak OSP Jelenia Góra, która tym samym zainauguruje współpracę z OSP Dąbrówka Wlkp. Gmina Zbąszynek ufundowała Puchar Burmistrza oraz wyżywienie dla strażaków-piłkarzy. Przybyli widzowie mogli skorzystać z możliwości kupna kiełbasy i szaszłyka ze strażackiego grilla. Sędzią głównym zawodów był Maciej Kaczmarek, a technicznym Piotr Miśkiewicz.

Wystartowały z gminy Zbąszynek: OSP Dąbrówka Wlkp., OSP Rogoziniec, OSP Kosieczyn, OSP Kręcko, OSP Zbąszynek. Gościnnie wystąpiły: OSP Jelenia Góra, OSP Bolewice, OSP Szczaniec, OSP Nądnia. Mecze trwały 10 minut. Wygrali goście zza miedzy, drużyna OSP Szczaniec, drugie miejsce zajęła OSP Nądnia, a trzecie OSP Dąbrówka Wlkp.

Jak przekazał, szef gminnej organizacji OSP, kolejny turniej odbędzie się w Kręcku.

Fot. Marek Pych