szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

12karg reczyt 2TRZCIEL. KARGOWA. W wielu miejscowościach odbyły się konkursy recytatorskie. Nie zabrakło naszych...

17 marca w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczestniczyło w nim 57 wykonawców ze szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu międzyrzeckiego (w tym z Regionu Kozła – z gminy Trzciel), wyłonionych do tego etapu podczas prezentacji gminnych. Tytuł laureata i nominację na etap wojewódzki otrzymał m.in. Robert Kaczmarek zgłoszony przez GOKiS w Trzcielu, który wystąpi w finale wojewódzkim trzeci raz z rzędu (kat. uczniów szkół gimnazjalnych).

Laureaci wystąpią na etapie finałowym: 19 maja 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kargowej (szkoły podstawowe) oraz 20 maja 2016 r. w Żagańskim Centrum Kultury (gimnazja).

Podczas rywalizacji w Międzyrzeczu wyróżniono trzcielskich recytatorów: wśród kl. I-III szkół podstawowych: Maja Nikolin i Jakub Dąbrowski (GOKiS), wśród kl. IV-VI szkół podstawowych: Kornelia Polechajło (GOKiS), wśród klas gimnazjalnych Michał Mudrecki zgłoszony przez GOKiS.

Natomiast 16 marca br. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kargowej odbyły się eliminacje gminne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Henryka Kamińczak, Małgorzata Kwiecień oraz Grzegorz Śmiałek postanowiło przyznać: w kategorii wiekowej klas I-III szkoły podstawowej I miejsce Magdalena Grzelecka, II miejsce Karol Kaczmarek, III miejsce Zuzanna Szajer. W kategorii wiekowej klas IV-VI szkoły podstawowej I miejsce Kaja Pajcz, II miejsce Julia Majewska, III miejsce Wiktoria Kaczmarek.

Nasze gratulacje.