Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu otrzymało po raz drugi tytuł "Szkoła Dialogu 2015", tym razem jako szkoła kontynuująca działania na rzecz dialogu między narodami, szczególnie zaś ze względu na przywracanie pamięci o Żydach mieszkających kiedyś w Zbąszyniu. Reprezentacja grupy projektowej Zbąszyński Balaganudała się wraz z opiekunką Anitą Rucioch-Gołek do Warszawy na uroczystą galę w Teatrze Wielkim podsumowującą kolejną edycję ogólnopolskiego projektu "Szkoła Dialogu".
Podczas Gali nastąpiło uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego „Szkoła Dialogu”, który realizowany jest już od siedmiu lat. Jego głównym celem jest poszerzanie wiedzy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy kraju. Organizatorem projektujest Fundacja "Forum Dialogu". Licealiści ze Zbąszynia mieli niebywałą okazję poznać na gali m.in. Wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, Ambasadora Izraela w Polsce Annę Azarię, naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha, a także Henryka Wujca, przewodniczącego Rady Fundacji Forum Dialogu.
Wyjazd do Warszawy po ten prestiżowy tytuł dla Zespołu Szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu był także okazją do zwiedzenia stolicy, która o tej porze roku zadziwiała spokojem i pustkami w najbardziej obleganych latem miejscach. W ciągu dwóch dni delegacja z liceum zwiedziła naprawdę sporo, m.in. niezwykłe Muzeum Powstania Warszawskiego. Ogromnie cieszymy się z przyznanego zbąszyńskiej szkole tytułu "Szkoły Dialogu"! To ogromne wyróżnienie, ale też zobowiązanie do dalszych działań na rzecz tolerancji i zrozumienia.