szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west
128.11 "Alfabet tradycji - biskupizna!" g. 10.00 i g 11.00 (szkoła podstawowa w Zbąszyniu) Zapraszamy po raz trzeci sześciolatki ze szkoły podstawowej w Zbąszyniu na spotkanie z kulturą ludową Wielkopolski. Tym razem spotykamy sie z folklorem Biskupizny.
Alfabet tradycji to cykl interaktywnych spotkań edukacyjnych, w trakcie których dzieci poznają w praktycznej formie kulturę wybranych subregionów Wielkopolski w ujęciu muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańca, instrumentów muzycznych, zwyczajów, obrzędów, kodu graficznego i innych wyróżników kulturowych.
Projekt jest realizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Tomyślu w partnerstwie z firmą Mozaika we wszystkich bibliotekach publicznych powiatu nowotomyskiego. Koordynatorką projektu jest Grażyna Matuszak.
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".
29.11 "Biblioteczny Klub Kodowania" - spotkanie 1; czwartek o 17:00 – 18:00.
Zapraszamy dzieci w wieku od 6- 8 lat na zajęcia z kodowania. Podczas zajęć dzieci zapoznają się z tym czym jest kodowanie oraz będą miały okazję zakodować robota Photona. Photon to robot, który służy do samodzielnej i zindywidualizowanej nauki kodowania. Przeznaczony jest dla dzieci już od 4 roku życia. Obsługa robota dostosowana jest do wieku dziecka.W momencie instalacji aplikacji na swoim tablecie lub telefonie zaczyna się przygoda z Photonem. Jest wiele opcji kodowania, z jakich może skorzystać dziecko. Wszystko uzależnione jest od etapu jego rozwoju, wieku oraz możliwości poznawczych. Celem warsztatów organizowanych w bibliotece dzięki wsparciu Ikea Industry jest nie tylko nauka podstaw programowania. Ważnym aspektem jest rozwijanie u dziecka logicznego myślenia oraz poznanie nowych rozwiązań technologicznych, a także zapoznanie się z właściwościami czujników, w które robot jest wyposażony. To nauka połączona ze świetną zabawą. 
Prosimy o zapisy pod nr telefonu (68) 3860 700 lub osobiście w bibliotece. Uwaga: liczba miejsc ograniczona.
30.11. Slajdowisko: "Niezwykła Australia - Jerzy Arsoba" piątek o 17:00 – 19:00. Zapraszamy na kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu "Wszędobylscy blisko i daleko - spotkania z literaturą podróżniczą".
Jurek Arsoba kontynuując swoje podróże po Dalekim Wschodzie dotarł tam, gdzie ludzie chodzą do góry nogami, czas jest całkiem odwrócony i jeździ się po złej czyli lewej stronie - na antypody. Zmieniając wielokrotnie auta, przemierzył samotnie ponad 7 tysięcy km po drogach i bezdrożach Australii oraz 4 tysiące wokół Nowej Zelandii. Wyprawa trwała 3 miesiące, na przełomie 2011 i 2012 roku. Dwie różne, odizolowane od reszty świata krainy, zróżnicowane są także wewnętrznie - zachwyciły go i już pragnie tam wrócić. Prezentacja będzie pełnym barw zbiorem wrażeń i cudów natury.
Jurek Arsoba - podróżnik, fotograf, operator kamery, organizator turystyki, imał się jeszcze kilkunastu innych profesji. Na nieuleczalną chorobę podróżowania zapadł poważnie w 2005 r. i ma nadzieję - nieuleczalnie.
3.12 Klub "Mama, tata i szkrab", g.16:00 – 19:00. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach klubu "Mama, tata i szkrab" do biblioteki! Proponujemy kawę, ciacho i miłe towarzystwo, a także pogaduchy.
9.12 Wystawa rękodzieła: "Świąteczne Inspiracje" (Dom Katolicki) g. 09:00 – 13:00 - wystawa świątecznych ozdób wykonanych na spotkaniach Robótek Ręcznych w Bibliotece oraz Wigor Senior w Zbąszyniu.
14.12 Małgorzata Szumska - spotkanie podróżnicze "Twarze tajfunu". Zapraszamy na kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu "Wszędobylscy blisko i daleko - spotkania z literaturą podróżniczą". Małgorzata Szumska – aktorka teatru lalek, przewodniczka, podróżniczka, instruktorka jogi. Zainteresowana historią swojej rodziny odbyła sentymentalną podróż na Syberię śladami zesłanych tam dziadków, która zaowocowała jej debiutancką książką "Zielona sukienka". Twarze tajfunu powstały po ponad siedmiu miesiącach pracy humanitarnej i wolontariatu na wyspie Bantayan na Filipinach.
17.12 Spotkanie DKK z książką Martina Pollacka "Śmierć w bunkrze" g. 17.00 - kolejne spotkanie w gronie pasjonatów dobrej literatury. Spotkanie moderuje Anita Rucioch-Gołek.