szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

dsc 5138Wkrótce Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zbąszyniu zainauguruje czwarty rok swojej działalności. Tymczasem słuchacze uniwersytetu z sympatykami stowarzyszenia wrócili z wakacji w słonecznej Chorwacji. W wyjeździe uczestniczyło 38 osób. Grupa mieszkała w hotelu na przepięknym półwyspie Peljesač, w historycznej miejscowości Orebič.

 

Poza plażowaniem i kąpielami w morzu Adriatyckim uczestnicy wyjazdu mogli skorzystać z aktywnych form wypoczynku takich jak poranna joga, nordic walking oraz aqua aerobik w morzu. W czasie dziesięciodniowego pobytu zbąszyńscy studenci brali udział w wycieczkach na wyspę Korczula – miejsce urodzenia Marco Polo, do Dubrovnika i Medjugorie (w Bośni i Hercegowinie). Ponadto uczestniczyli w rejsie po archipelagu korczulańskim, oglądali wodospady Kravica oraz bawili się podczas festynu w tajemniczej wsi Nakovana, która znajduje się na zboczu góry Św. Eliasza.

Pobyt był niezwykle udane ze względu na piękną pogodę, bajeczne krajobrazy, ciepłe morze oraz wesołe i przyjazne towarzystwo.

Małgorzata Przybylska – koordynator wyjazdu

Joanna Przybylska – koordynator wyjazdu