wielkanoc 2015 lgdrk

szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć 

plakat kt2018Po raz czwarty Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu i Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła serdecznie zaprasza dzieci (w tym roku także sześciolatki) i młodzież szkolną (do III klasy gimnazjum) do konkursu plastycznego "Kontynuujemy tradycję" z okazji Biesiady Koźlarskiej w Zbąszyniu. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie z gmin Regionu Kozła (Babimost, Kargowa, Siedlec, Trzciel, Zbąszyń i Zbąszynek).

Na prace konkursowe organizatorzy czekają w bibliotece do 21 września (piątek) do godz. 19.00. Nawiązujemy tematyką prac do hasła tegorocznej Biesiady: "GWARUM ŚPIYWANO, GWARUM GODANO". Zadaniem uczestników konkursu będzie zilustrować wybraną przez siebie przyśpiewkę, piosenkę lub gwarowe powiedzenie, które pochodzą z tradycji ludowej Regionu Kozła. Szczegóły w regulaminie, który można znaleźć na stronie internetowej biblioteki: www.biblioteka.zbaszyn.pl.

 


Technika prac: rysunek kredką, tuszem, węglem, malarstwo na papierze, grafika - do wyboru przez uczestnika konkursu; prace przestrzenne lub wykonane przy użyciu plasteliny nie będą przyjmowane. Wymagany format prac plastycznych to A3. Praca musi być bez oprawy passe-portout. Na konkurs przekazane mogą być wyłącznie prace indywidualne, wykonane samodzielnie, wcześniej niepublikowane. Uczestnik konkursu może przedłożyć tylko jedną pracę plastyczną, jeśli złoży więcej prac, żadna nie będzie oceniana. Każda praca powinna na odwrocie zawierać Kartę Zgłoszeniową, która w wersji elektronicznej jest do pobrania na stronie internetowej biblioteki.


Jury powołane przez organizatora spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu, którym nagrody zostaną wręczone na uroczystości podczas 44. Biesiady Koźlarskiej w Zbąszyniu, 28 września, w Filharmonii Folkloru Polskiego. Prace laureatów będą wystawione w restauracji „Pub Stara Piwnica” w Zbąszyniu. Kryteria oceny prac to: zgodność z tematyką, estetyka pracy, oryginalność oraz samodzielne wykonanie. Uczniowie biorący udział w konkursie oceniani będą w czterech kategoriach:

- I kategoria: dzieci 6-letnie (uczęszczający do tzw. zerówek)

- II kategoria – klasy od I do III szkół podstawowych

- III kategoria – klasy od IV do VI szkół podstawowych

- IV kategoria – klasy od VII do VIII szkół podstawowych i klasa III gimnazjum.

Wszystkie informacje można uzyskać pod adresem: bibliotekazbaszyn@gmail.com lub pod numerem telefonu (68) 3860 700. Koordynatorkami konkursu są Anita Rucioch-Gołek i Magdalena Rożek.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym, regionalnym konkursie plastycznym, dzięki któremu możemy wspólnie z młodym pokoleniem „kontynuować tradycję”!

(tekst: ARG)

KARTA ZGŁOSZENIOWA

REGULAMIN KONKURSU