Drukuj

in trzcielTRZCIEL. W Raciborzu odbyły się VI Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Grzegorz Hildebrand zdobył srebrny medal.

W zawodach brało udział 226 zawodników z roczników 2003-2005 z 48 klubów z całego kraju. Nasz klub reprezentowało czterech zawodników: Grzegorz Hildebrand, Igor Jorkstas, Adam Fietz i Mateusz Janik. Świetny wynik osiągnął G. Hildebrand, który wygrał pięć kolejnych walk dostając się do finału, w którym zmierzył się z przeciwnikiem z klubu Cartusia Kartuzy. Ostatecznie walkę o złoto przegrał zdobywając srebrny medal w kategorii do 53 kg (w tej kategorii walczyło 35 zawodników). Jest to niewątpliwie bardzo duży sukces zawodnika Orląt, który już trzeci rok z rzędu przywozi medal z największych dla tej grupy wiekowej krajowych zawodów.

Bardzo dobrze poradził sobie debiutujący na tak ważnych zawodach Igor Jorkstas, który w kategorii do 73 kg zajął V miejsce (dwie walki wygrał, dwie przegrał). Pozostała dwójka zajęła: Adam Fietz – 19 miejsce (w kat. 53 kg) - wygrał jedną walkę, dwie przegrał, Mateusz Janik 25-26 miejsce (w kat.59 kg) - przegrał obie walki. Gratulacje dla sportowców za start i oczywiście za srebrny medal.