szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

unihokZBĄSZYŃ. Seniorki PKS MOS w sobotę i niedzielę rozegrały swoje pierwsze mecze w rozpoczętym sezonie 2017/2018 w roli gospodarza.

Do Zbąszynia przyjechały unihokeistki z Ożarowa Mazowieckiego. Pojedynki zapowiadały się bardzo ciekawie dla kibiców ponieważ zespoły zajmowały sąsiadujące miejsca w tabeli.

Początek sobotniego spotkania był bardzo udany dla naszego zespołu. Zbąszynianki zdobyły dość szybko dwie bramki przewagi i wydawało się, że wraz z upływem czasu będą kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Jednak przeciwniczki szybko odrobiły straty doprowadzając do remisu jeszcze przed końcem pierwszych dwudziestu minut gry. Na szczęście po przerwie kolejne ataki naszego zespołu pozwoliły na ponowne wyjście na prowadzenie. Tym razem nie popełnił błędów w obronie pokonując ostatecznie rywalki 9:4 Po ostatnim gwizdku rozegrana została seria dodatkowych rzutów karnych. W tym pojedynku lepsze okazały się Zbąszynianki wygrywając 2:1. Wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki meczu w drużynie PKS MOS Zbąszyń otrzymała Klaudia Szelzchen.

Drugie spotkanie rozegrane w niedzielne przedpołudnie przebiegło już pod dyktando zbąszyńskiego zespołu. Początek spotkania był wprawdzie podobny do pierwszego meczu, ale tym razem nasz zespół nie pozwolił na odrobienie dwu bramkowej straty przeciwniczkom. Kolejne dwie tercje były już kontrolowane przez PKS MOS Zbąszyń. Zawodniczki z Ożarowa Mazowieckiego mimo podejmowanych prób nie potrafiły pokonać bramkarki naszego zespołu. Dobra gra całej drużyny pozwoliła zakończyć spotkanie wynikiem 4:2. Najlepszą zbąszyńską zawodniczką wybrana została Magdalena Marek.

Dzięki dwukrotnemu pokonaniu UKS Ambry Ożarów Mazowiecki, PKS MOS Zbąszyń awansował na drugie miejsce w tabeli swojej grupy. Gratulujemy i czekamy na kolejne zwycięstwa. Kibicom, którzy tradycyjnie nie zawiedli i bardzo licznie zgromadzili się w hali Zbąszynianka dziękujemy za gorący doping. Spotykamy się już w grudniu na kolejnym meczu ligowym.

Skład PKS MOS Zbąszyń: Anna Świtała, Wiktoria Klimek, Julia Opic, Marta Stachowiak, Kinga Waszkowiak, Magdalena Marek, Oliwia Andrzejewska, Joanna Szelzchen, Martyna Rzepa, Paulina Buchcik, Aleksandra Bajer, Ewelina Kozłowska, Dagmara Brudnicka, Klaudia Szelzchen, Agata Jankowska-Burek, Sandra Kasper, Elżbieta Kidoń, Natalia Kupczak, Anna Borkowska, Sandra Tórz; trener Marcin Hoffmann.

(Informacja: Zbąszyńskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji)