szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć 

niepodleglosc2017Gminne Centrum Kultury w Kargowej, Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze oraz Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Kargowej im. ppor. Kazimierza Szcześniaka serdecznie zapraszają dnia 10 listopada 2017 r. do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości pn. „JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA...”. Uroczystości o godzinie 12.00 rozpocznie złożenie kwiatów przez delegacje i poczty sztandarowe pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów Powstania Wielkopolskiego, znajdującym się na Placu Berwińskiego w Kargowej.

Następnie o godzinie 12.30 na placu ratuszowym w Kargowej rozpocznie się piknik historyczny, podczas którego o godzinie 13:00 wręczone zostaną nagrody w konkursie wiedzy o Hymnie Narodowym, w godzinach 13:15 – 16:00 sekcje artystyczne Gminnego Centrum Kultury w Kargowej zaprezentują się w patriotycznym repertuarze, w przerwach między występami można będzie posłuchać opowieści historycznych. O godzinie 16:00 nastąpi uroczyste odegranie Hymnu Polski przez orkiestrę dętą OSP Babimost z okazji 210. rocznicy odegrania w Kargowej Mazurka Dąbrowskiego.

Zwieńczeniem uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości będzie wystawa pn. „1919 r. – Tu była prawie Polska”, której otwarcie odbędzie się o godzinie 16:15 w Mediatece Światowid w Kargowej.

Ponadto podczas pikniku historycznego na kargowskim placu ratuszowym odbędzie się wystawa sprzętu militarnego z okresu 1919 r., a także punkt mobilizacyjny wojsk Powstania Wielkopolskiego.

Serdecznie Zapraszamy