szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć 

TRZCIEL. Wiadomość ta jest istotna dla mieszkańców gminy Trzciel. Przekazał ją starosta międzyrzecki Grzegorz Gabryjelski.

Otóż zawarto porozumienia pomiędzy powiatami świebodzińskim i międzyrzeckim, obowiązujące od listopada 2017 r., a dotyczące powołania przy starostwie w Międzyrzeczu zamiejscowego Punkt Informacyjny Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Świebodzinie. Biuro będzie czynne w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca (najbliższe terminy to 6 i 20 listopada, 4 i 18 grudnia) w godzinach od 9.00 do 14.00, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Pomieszczenie usytuowane zostało na parterze budynku przy ul. Przemysłowej 2 w Międzyrzeczu w pokoju nr 14 (kierując się z wejścia głównego po lewej stronie korytarza). W punkcie informacyjnym będzie można załatwić wszelkie formalności związane ze złożeniem wniosków:

 

- o wydanie orzeczeń o stopniu niepełnosprawności, dla osób powyżej 16 roku życia;

- o niepełnosprawności dla dzieci do 16 roku życia;

-·o ulgi i uprawnienia, dla osób posiadających orzeczenia innych organów;

- o legitymację osoby niepełnosprawnej;

- o wydanie karty parkingowej.

Ponadto po wcześniejszym umówieniu się drogą telefoniczną lub elektroniczną z pracownikami Powiatowego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych w Świebodzinie (tel./fax +48 68/ 4755348; tel. + 48 68/ 4755349), (e-mail: rdzieciaszek@wp.pl) będzie możliwość odbioru gotowych kart parkingowych, legitymacji osób niepełnosprawnych, zawiadomień o posiedzeniu składu orzekającego jak również orzeczeń o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności (o ile nie minie 14 dni od dnia wydania orzeczenia).