szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć 

W dniach 22 – 23 września 2017 r. w Szkole Podstawowej w Kargowej odbyła się impreza pod hasłem „V Harcerski Bieg Terenowy” zorganizowany przez Danutę Wróblewską.

Jest ona imprezą cykliczną, która zawsze odbywa się w lutym z okazji rocznicy walk kompanii wielichowskiej w Kargowej w czasie Powstania Wielkopolskiego. W tym roku wyjątkowo odbyła się we wrześniu, ponieważ zainaugurowała rok obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Zawsze biorą w niej udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kargowej i harcerze z Wielichowa, tym razem dołączyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Babimoście.

 

Harcerze tradycyjnie przyjechali późnym popołudniem i z kargowskimi uczniami rozpoczęli grę miejską, która polegała na zdobyciu krainy czarów, do której trafiła Alicja. Młodzież świetnie się bawiła, przeciskając się przez „małe drzwi” do krainy czarów, docierając kolejno do domu Królika, Białej Królowej, Kota czy Szalonego Kapelusznika i Królowej Kier. Na koniec nauczyli się tańczyć kadryla na balu u Królowej.

Zabawa zakończyła się wspólnym śpiewaniem piosenek przy wtórze gitary. Następnego dnia z samego rana wybrali się nad jezioro Liny. Tam do zabawy dołączyli uczniowie z Babimostu. Uczestników powitała pani wiceburmistrz Kargowej Marta Paron i starosta zielonogórski Dariusz Wróblewski.

Po zapoznaniu się drużyn, wszyscy z werwą wyruszyli do lasu. W czasie gry terenowej, rozwiązując zadania, zdobyli dużą wiedzę historyczną o Powstaniu Wielkopolskim na terenie gmin Kargowej i Babimostu. Celem gry było znalezienie symbolicznego skarbu powstańców. Impreza zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami.

Przy jej organizacji pomagali rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej z Kargowej oraz pani wicedyrektor Ewa Barczewska, Małgorzata Malicka – Kurzak, Jadwiga Koziołek, Zbigniew Świdziński.

Uczestnicy świetnie się bawili i planują kolejne imprezy integrujące młodzież z naszych trzech gmin.

Impreza była sfinansowana ze środków własnych Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła.