szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć 

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła (LGDRK)
informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania
19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” 
objętego PROW 2014-2020: 

Termin składania wniosków:  15.01.2018 - 31.01.2018 r.

Zakres tematyczny operacji:

Wspieranie rozwoju infrastruktury kulturalnej (nabór nr 1/2018)

 

Rozwój ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej (nabór nr 2/2018)

Rozwijanie działalności gospodarczej (nabór nr 3/2018)

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu ogłosiła konkurs plastyczny w ostatnim tygodniu sierpnia i rozesłała do 24 szkół (podstawowych i gimnazjalnych) z Regionu Kozła informację drogą elektroniczną i pocztą tradycyjną (regulamin, kartę zgłoszenia oraz plakat). Konkurs plastyczny "Kontynuujemy tradycję" wsparło Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła". Do dnia 18 września 2017 roku wpłynęło 255 prac z 11 szkół. Koordynatorką konkursu jest Magdalena Rożek, starszy bibliotekarz w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu, miłośniczka ludowej tradycji, propagatorka folkloru Regionu Kozła.

Jury w składzie: Piotr Muszalski (prof. nadzw. UAP, prodziekan Wydziału Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu), Krzysztof Rożek (realizator filmowy, od lat 90. współpracuje przy organizacji zbąszyńskich biesiad koźlarskich, z zamiłowania artysta - malarz) i Wojciech Winiarz (kierownik artystyczny zespołu folklorystycznego „Wesele Przyprostyńskie”) oceniło prace plastyczne i wyłoniło laureatów i wyróżnionych.

Nagrody wręczone zostaną podczas 43. Biesiady Koźlarskiej w Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu.

Zapraszamy wszystkich laureatów i narodzonych w piątek 29 września do Filharmonii na godz. 19.00. Wtedy, podczas Biesiady Koźlarskiej, nastąpi uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przez organizatorów konkursu.

 

KATEGORIA KLASY I-III - laureaci

Natasza Kaczmarek (Zbąszyń), Hanna Kotlarska (Siedlec), Gabriela Sołtysik (Łomnica)

Wyróżnienie:

- Maja Brychcy (Łomnica)

- Agata Przybyła ( Siedlec)

- Tomasz Brambor (Przyprostynia)

- Magdalena Jankowiak (Przyprostynia)

KATEGORIA KLASY IV-VI - laureaci

Karolina Łochowicz (Dąbrówka Wlkp.), Patrycja Olech (Zbąszyń), Roksana Śmiałek (Przyprostynia)

Wyróżnienie:

- Alicja Nowak (Zbąszyń)

- Klaudia Olejniczak (Zbąszyń)

- Jędrzej Łuszcz ( Zbąszyń)

KATEGORIA KLASY GIMNAZJALNE ( W TYM KLASA VII) - laureaci

Julia Światłowska (Chrośnica), Aneta Tratwal (Zbąszynek), Amelia Woźna (Strzyżewo)

Wyróżnienie:

- Nikola Dzioch (Zbąszyń)

- Weronika Brambor (Chrośnica)

- Agnieszka Bok (Chrośnica)

- Zuzanna Panek (Chrośnica)

Wystawa prac nagrodzonych odbędzie się w Restauracji "Pub Stara Piwnica" (na Rynku w Zbąszyniu) i w kawiarni "Kawka" (ul. 17 stycznia 1920 r. - naprzeciw Filharmonii).