szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć 

ZBĄSZYŃ. - Bardzo proszę o pomoc w rozpropagowaniu zbąszyńskiej akcji krwiodawstwa. Miło mi będzie gościć na 100. akcji – prosi Dorota Michalczak.

I dodaje:

- Zapraszam też na nasze obchody 10-lecia, w sobotę, które rozpoczną się mszą w kościele parafialnym o godz. 13.00, po mszy przemarsz pocztów sztandarowych na camping "Przy Baszcie", gdzie nastąpią dalsze uroczystości – dodaje D. Michlczak. - To już trzynaście lat kiedy po raz pierwszy zaangażowałam się w organizowanie akcji poboru krwi. Nieustannie trwa to do dzisiaj.  O tylu latach działalności można dużo opowiadać. Przewinęło się sporo ludzi, wielu z nich pożegnało się z oddawaniem krwi, a i wielu pożegnało nas na zawsze. Akcje organizowałam w Chlastawie, Babimoście, Zbąszynku, Kotowie i oczywiście w Zbąszyniu. Gdyby nie akcje krwiodawstwa to wielu nigdy by nie zaznało tej przygody bycia dawcą i nie odwiedziło punktów poboru krwi. Spora grupa krwiodawców została potencjalnym dawcą szpiku. Możemy poszczycić się zebranymi około 2 tys. litrów tego cennego leku.

15 września setną akcję krwiodawstwa działacze łączą ze skromnymi obchodami 10-lecia klubu HDK "Cenne Krople", który powstał 2 marca 2007 roku. Do tej pory ukazało się na temat klubu wiele publikacji prasowych, a nawet trzykrotnie odwiedził poznański „Teleskop”. O działalności klubu, w lutym 2011 roku, podczas akcji krwiodawstwa, fundacja Obywatelki.pl nagrała filmik. W roku 2012 za działalność Klub HDK "Cenne Krople" został laureatem konkursu "Działania Godne Uwagi" za inicjatywę pod nazwą "Promocja Honorowego Krwiodawstwa".

Więcej informacji na stronie www.cennekrople.pl.tl