szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć 

Odbyły się uroczyste obchody 25-lecia istnienia IKEA Industry Zbąszynek.

IKEA to największy producent mebli drewnianych na świecie. Wytwarza meble z drewna litego i z płyt drewnopochodnych. Pierwsze zakłady Swedwoodu w Regionie Kozła powstały w 1992 roku, po zakupie przez Ikeę Spółdzielni Pracy Stolarzy w Zbąszyniu i Babimoście. W gminie Zbąszynek Swedwood rozpoczął działalność w 1999 r.

Obecnie (od dwóch lat) już jako IKEA Industry przedsiębiorstwo składa się z kilku fabryk ulokowanych w Chlastawie, Babimoście, Zbąszyniu, to także Fabryka Komponenty, Fabryka MPS w Chlastawie. Razem stanowią największy na świecie kompleks produkcji mebli. Liczba wszystkich pracowników zatrudnionych w sąsiadujących ze sobą zakładach Zbąszynek, Babimost  i Zbąszyń to ponad 3 tysiące osób. Fabryki z oddziału otrzymały aż sześciokrotnie wewnętrzny tytuł „Najlepszej Fabryki Roku”.

 

Goście w przemówieniach podkreślali rolę IKEA Industry Zbąszynek jako jednego z najbardziej prężnie rozwijających się przedsiębiorstw województwa, zatrudniającego wielu Lubuszan i osób spoza województwa. 25 lat działalności IKEA Industry Zbąszynek jest najlepszym świadectwem dynamicznego rozwoju oraz profesjonalnego i sprawnego zarządzania. Podczas obchodów jubileuszu  pracownikom firmy  wręczone zostały odznaczenia państwowe nadane przez Kancelarię Prezydenta. Wręczono 2 Krzyże Zasługi oraz 10 Medali za Długoletnią Służbę. Ponadto pracowników uhonorowano wyróżnieniami firmowymi. Podczas uroczystości Przewodniczący Sejmiku Czesław Fiedorowicz wręczył trzem wieloletnim pracownikom Oddziału "Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego". Odznaki Honorowe odebrali:  Ryszard Amielko, Bertil Jan-Anders Hansson oraz Wiesław Motyliński. W ramach jubileuszu odbyło się zwiedzanie fabryki w Babimoście.   

(zdj. Ikea Industry Zbąszynek, lubuskie.pl)