szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć 

TRZCIEL. W czwartkowe południe w Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty kreatywne dla małych czytelników, przedszkolaków i podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej.

Tytuł pierwszych warsztatów: „Po(rzucone) opowieści” ze starych projektorów. Były to kreatywne warsztaty nawiązujące do bajek znajdujących się na kliszach celuloidowych. Uczestnicy spotkań mieli okazję obejrzeć bajki, jakie oglądali w przeszłości ich rodzice i dziadkowie. W drugiej części spotkania zostały omówione formy tworzenia i wykorzystania instrumentów muzycznych z recyklingu.

 

W trzeciej części pierwszych warsztatów dzieci samodzielnie wykonywały znaki drogowe i wysłuchały prelekcji na temat „Bezpieczeństwa na drodze”.

W drugich warsztatach udział wzięli podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej z Trzciela, którzy również poznali zasady działania starych projektorów i technikę wytwarzania instrumentów muzycznych z recyklingu. Następnie część podopiecznych miała za zadanie stworzyć samodzielnie szlak turystyczny w lesie, a druga grupa miała stworzyć własną mapę Polski.

Wszystkie grupy brały czynny udział w warsztatach, zajęcia wszystkim przyniosły ogromne zadowolenia, a swoje piękne i ciekawe prace uczestnicy zabrali ze sobą.

W.F.