szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć 

Już bardzo blisko do ukazania się kolejnego wydania dwumiesięcznika „Podkoziołek”. Pismo pojawi się w gminach Regionu Kozła dosłownie lada dzień. Warto się zainteresować nowym numerem.

     A co w nim będzie? Oj, wiele materiałów, informacji, ciekawostek. Przede wszystkim bogato ilustrowane podsumowanie tegorocznej Gali RK, podczas której odbyły się dwa ważne wydarzenia. Przekazanie władzy starościńskiej nowemu staroście, którym został Jerzy Fabiś oraz wręczenie dorocznych nagród RK (to już po raz 17.) oraz po raz pierwszy medali Zasłużonych dla RK.

     W dużym bloku zawierającym się na kilku stronach prezentacja teatrów RK. Są cztery, z Siedlca, Zbąszynka i Zbąszynia, które zostały określone mianem półprofesjonalnych. Drugi spory blok zawiera rozmowy, wywiady, prezentuje sylwetki. Jest Antoni Beyga z Siedlca - popularyzator esperanto, jest pisarka-debiutantka Zofia Mąkosa, prezeska Stowarzyszenia Miłośników Trzciela Krystyna Magdziarek, artysta fotografik z Kargowej Aleksander Żukowski, zasłużony regionalista ze Zbąszynia Zenon Matuszewski i inne postacie warte upamiętnienia.

     Zachęcamy już teraz do czytania. Pismo jest darmowe, pojawi się we wszystkich urzędach gminnych, bibliotekach, domach kultury, wielu miejscach publicznych. Każdy samorząd otrzymuje swoją pulę. Dopytujcie się zatem w gminach o najnowszy numer.

                                                                                  Redakcja