szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć 

- A my już mamy prezent na Dzień Ojca  dla naszych Tatusiów! - informuje zbąszyńska książnica. Przypominamy zapominalskim, że właśnie w piątek przypada Dzień Ojca.

Nic tak nie cieszy, jak samodzielnie wykonany upominek. Nie każdy musi być od razu artystą plastykiem, nie da się jednak zaprzeczyć,  że szeroko rozumiana twórczość plastyczna i twórcze zabawy – lepienie, malowanie, rysowanie, wycinanie, wydzieranie mają ogromy wpływ na rozwój każdego człowieka. Tym bardziej małego człowieka, bo przecież „Każde dziecko jest artystą (Every child is an artist)”. Nikt z nas nie ma wątpliwości, jak trafne są słowa Pabla Picasso.

 

To w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu spotkały się trzy ważne elementy: potencjał uczestników, pomysł na temat warsztatów – prowadzącej Urszuli Bordych, pasjonatki tworzenia kartek okolicznościowych – oraz zaangażowanie sponsora, sklepu EMAR - z artykułami papierniczymi, a także artykułami do prac plastycznych, który zapewnił niezbędne materiały do przeprowadzenia zajęć. Każdy z uczestników, w niespełna dwie godziny, wykorzystując swoją bogatą wyobraźnię, stworzył unikatowy portret taty, zamknięty w ograniczonej przestrzeni kartki trójwymiarowej. Jest to portret symboliczny i bardzo subiektywny, dlatego z pewnością mile zaskoczy każdego kochanego tatę w Dniu Ojca, czyli 23 czerwca.