szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć 

dsc 1343Czy budynek musi stać w miejscu? A może potrafi unosić się nad ziemią? Z czego się składa i jak go zaprojektować?

Ostatni tydzień w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu minął pod hasłem "ARCHITEKTURKI"! Uczniowie z klasy 2 i 3 z ZSP w Zbąszyniu mieli okazję porozmawiać o wszystkim, co dotyczy architektury, projektowania, planowania, budowania... Poznali różne typy budowli i charakterystycznych domów na świecie, dowiedzieli się, dlaczego praca architekta jest ważna i odpowiedzialna oraz ilu tak naprawdę fachowców jest potrzebnych do wybudowania każdego obiektu. A jest ich niemało! Począwszy np. od operatora koparki, który przygotowuje teren pod fundamenty, po malarza i szklarza, którzy budynek wykańczają, wszystkich zawodów naliczyliśmy około piętnastu! A i tak nie o wszystkich zdążyliśmy opowiedzieć.

 

Podczas zajęć uczniowie poznawali podstawowe pojęcia z dziedziny architektury, zagadnienia związane z przestrzenią miejską i charakterystycznymi typami budowli. Na zakończenie tych nietypowych zajęć warsztatowych dzieci miały okazję "wybudować" dom w wersji mini z elementów kartonowych, które na potrzeby zajęć w bibliotece specjalnie przygotowała i przekazała placówce lokalna firma BESTEM Sp. Z o.o. z Dąbrówki Wielkopolskiej. Sam scenariusz zajęć powstał w oparciu o książkę wydaną przez Muzeum Powstania Warszawskiego pt. "ARCHITEKTURKI. Powojenne budynki warszawskie", a koordynatorkami spotkań były bibliotekarki Magdalena Rożek i Daria Klorek.