Drukuj

KARGOWA. 50-osobowa grupa z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i seniorów wzięła udział w wycieczce do Puszczykowa i Poznania.

W Puszczykowie uczestnicy wyprawy zwiedzili Muzeum Arkadego Fiedlera zapoznając się z tysiącami eksponatów z rozlicznych podróży po całym świecie patrona muzeum oraz jego synów. Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły ubiory z podróży do Ameryki Południowej, pobyt we wnętrzu „piramidy” i na replice żaglowca Kolumba „Santa Maria”. Po zwiedzeniu muzeum grupa udała się do Poznania, gdzie w Teatrze Nowym obejrzała współczesną sztukę pt. „Prezydentki”.

Ponadto słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się z grupą seniorów z partnerskiej gminy Schulzendorf. W trakcie spotkania kargowianie rozegrali z seniorami niemieckimi mecz towarzyski w kręgle. Po posiłku grupy udały się do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze, gdzie obejrzały ekspozycje meteorytów, laboratorium światła oraz projekcję filmową w Planetarium Wenus. W planie było też zwiedzenie Muzeum Przyrodniczego. Bardzo ciekawa ekspozycja fauny i flory Środkowego Nadodrza została połączona z możliwością wykonania osobiście różnych eksperymentów z dziedziny fizyki i matematyki. Gwoździem programu było oglądanie trójwymiarowej projekcji filmu z podróży do egzotycznych miejsc.